SEPETİM
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmuyor.

Macaron

Fransızların gözdesi, bizlere hiç de ‘Fransız’ kalmadan tüm renkleri ve lezzetleriyle aramızda. Merhaba Makaron!

Fransız mutfağının gözdesi, Türk mutfağına hiç de ‘Fransız’ kalmadan tüm renkleri ve lezzetleriyle aramızda. Merhaba Makaron!

 

 Özenli aşçıların ve zevk sahibi bünyelerin favorisi makaron; karşımıza her seferinde farklı bir renk ve aromayla çıkmayı başarıyor. Onu lezzetli kılan en önemli unsur ise detaylı hazırlık süreci. Çünkü makaron tarifini uygularken yapılan en ufak gramaj ya da süre kaynaklı hatada; istenilen o eşsiz makaron lezzetinden mahrum kalma ihtimaliniz yükseliyor. Öyle ki makaron hazırlanırken mevcut ortamda rüzgar olmaması gerekiyor ya da mükemmel renkli kremalar elde etmek için fildişi kuvertür tercih edilmesi gerekiyor. Bu ve bunun gibi birçok detay düşünüldüğünde, makaron yapımını profesyonellere bırakmanız gerektiğine kesin bir şekilde ikna olmanız mümkün.

 

Fransa menşeli, boyu küçük lezzeti kocaman bu tatlı; 150 yıldır değişmeyen tarifiyle günümüzde de damaklarımızı her anlamda şenlendirmeye devam ediyor. İtalyancada küçük hamur işi anlamına gelen Makaron, çıtır hamuru arasına yerleştirilen farklı aromalardaki taze kreması ile öne çıkıyor. Farklı birçok renge sahip olabilen bu tatlı, aromalarıyla size gökkuşağının tüm güzelliklerini sunuyor. Divan menüsünde ise hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu etmeniz için muhteşem makaronların bir araya geldiği farklı porsiyonlar sizlerin beğenilerine sunuluyor.