Arama

Lokum

Göre sırala

Arkeoloji Serisi 1

Kahvenizin en tatlı eşlikçisi lokum, Divan ustalığı ile farklı çeşitlerde yeniden yorumlandı. Kıymetli sanat eserlerinden ilham alınarak tasarlanan kutularıyla özel bir seri olan Arkeoloji serisi ile tarih sizi çağırıyor! İçerisinde çifte kavrulmus antep fıstığı, üzeri toz antep fıstıklarıyla kaplı, kahvenizin en tatlı eslikçisi “Fıstık Kaplı Fıstıklı Lokum'' kesfedilmeyi bekliyor.
990,00 ₺

Arkeoloji Serisi 2

Kahvenizin en tatlı eşlikçisi lokum, Divan ustalığı ile farklı çeşitlerde yeniden yorumlandı. Kıymetli sanat eserlerinden ilham alınarak tasarlanan kutularıyla özel bir seri olan Arkeoloji serisi ile tarih sizi çağırıyor! Çifte kavrulmuş antep fıstıgı ile Divan bitter çikolatasının birlikteğinden oluşan unutulmaz lezzet “Bitter Çikolata Kaplı Fıstıklı Lokum” sizleri bekliyor.
990,00 ₺

Arkeoloji Serisi 3

Kahvenizin en tatlı eşlikçisi lokum, Divan ustalığı ile farklı çeşitlerde yeniden yorumlandı. Kıymetli sanat eserlerinden ilham alınarak tasarlanan kutularıyla özel bir seri olan Arkeoloji serisi ile tarih sizi çağırıyor! Kadayıf ve antep fıstığının buluşmasıyla oluşan, sıra dışı bir lokum deneyimi sunan “Kadayıf Kaplı Fıstıklı lokum keşfedilmeyi bekliyor.
990,00 ₺

Nazar Boncuklu Kutu

İçerisinde çifte kavrulmuş antep fıstığı taneleri bulunan bu geleneksel lezzet, Nazar Boncuklu özel kutusunda keşfedilmeyi bekliyor.
420,00 ₺

Çikolata Kaplı Fıstıklı Lokum

Antep fıstıklı lokumun enfes tarifine, Divan uzmanlığıyla hazırlanmış leziz bitter çikolatayı ekledik ve Çikolata Kaplı Fıstıklı Lokum’u hazırladık!
550,00 ₺

Fıstıklı Lokum

Çifte kavrulmuş taptaze Antep fıstığıyla hazırlanmış, klasikleşmiş bir lezzet: Divan Fıstıklı Lokum
420,00 ₺

Güllü & Limonlu Lokum

Gül suyu ve limon gibi şifalı aromalarla hazırladığımız Güllü Limonlu Lokum
400,00 ₺

Çikolata Kaplı Güllü Lokum

Doğala özdeş gül aromasıyla hazırlanmış bir lokum tarifi, üzerinde ise Divan’a özel hazırlanmış enfes çikolatası : Çikolata Kaplı Güllü Lokum
550,00 ₺

Narlı Fıstıklı Lokum

Çifte kavrulmuş Antep fıstıklarıyla hazırlanmış enfes Divan lokumlarını taptaze nar aromasıyla bir araya getirdik
420,00 ₺

Bademli Lokum

Kavrulmuş bademlerle bezeli Divan Bademli Lokum
390,00 ₺

Hurmalı Lokum

Hurma ile hazırlanan taptaze bir Divan lezzeti: Hurmalı Lokum
390,00 ₺

Naneli Lokum

Doğala özdeş nane aromasıyla hazırlanmış Divan’ın klasikmiş lezzetlerinden biri: Naneli Lokum
390,00 ₺

Bademli Lokum - Tin Box

Kavrulmuş bademlerle bezeli Divan Bademli Lokum, tek tek özenle paketlenmiş, özel tasarım kutusunda sizlerle!
175,00 ₺

Fıstıklı Lokum - Tin Box

Çifte kavrulmuş taptaze Antep fıstığıyla hazırlanmış, klasikleşmiş bir lezzet: Divan Fıstıklı Lokum, tek tek özenle paketlenmiş, özel tasarım kutusunda sizlerle!
175,00 ₺

Hurmalı Lokum - Tin Box

Hurma ile hazırlanan taptaze bir Divan lezzeti: Hurmalı Lokum, tek tek özenle paketlenmiş, özel tasarım kutusunda sizlerle!
190,00 ₺

Narlı Fıstıklı Lokum - Tin Box

Çifte kavrulmuş Antep fıstıklarıyla hazırlanmış enfes nar aromalı Divan lokumları tek tek özenle paketlenmiş, özel tasarım kutusunda sizlerle!
190,00 ₺

Zencefilli Lokum - Tin Box

Yoğun zencefil aroması ile tazeleyici lokum tarifini bir araya getiren nefis Divan lezzeti Zencefilli Lokum, tek tek özenle paketlenmiş, özel tasarım kutusunda sizlerle!
175,00 ₺

Güllü Limonlu Lokum - Tin Box

Gül suyu ve limon gibi şifalı aromalarla hazırladığımız Güllü Limonlu Lokum, tek tek özenle paketlenmiş, özel tasarım kutusunda sizlerle!
175,00 ₺

Şekerleme Tutkunlarının Tercihi Lokum Çeşitleri Divan’da!

Divan Pastanesi, müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleriyle sizleri enfes lezzetlerle buluşturuyor. 1956’dan beri pek çok farklı lokum çeşidine ev sahipliği yapan lezzet durağı, taptaze malzemeleri ustalıkla harmanlıyor. Osmanlı mutfağına ait bir lezzet olan lokum, zamanla farklı aroma ve sunumlarla çeşitlendiriliyor. Yumuşacık dokusu ve leziz görünümüyle öne çıkan bu eşsiz lezzet, kahve sunumlarının vazgeçilmezi. Divan Pastanesi’nin el işçiliğiyle hazırladığı lokumlar, Divan Turkish Delight ismiyle tüm dünyaya yayılıyor. Farklı sunum şekillerine sahip olan bu mükemmel lezzet, davet sofralarınıza zengin bir görünüm kazandırıyor. Divan şeflerinin titizlikle hazırladığı lokumlar, kahve ve çay saatlerinde pek çok kişinin favori eşlikçilerinden biri. Damakta unutulmaz bir iz bırakan Divan lokumları, göz dolduran renkleriyle davet masalarınızı süslüyor. Divan Pastanesi’nin zengin aroma seçenekleri arasından dilediğinizi sipariş edebilir, farklı lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Güllüden Fıstıklıya Tüm Lokum Çeşitleri

Lezzet şöleni yaşatan lokum çeşitleri, farklı aromalarıyla her damak zevkine hitap ediyor. Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinden olan lokum, geçmişten bugüne çeşitli aromalarıyla tatlıseverlerin tercihi oluyor. Divan Pastaneleri’nde satın alabileceğiniz Divan lokum seçeneklerinden bazıları:

  • Fıstıklı
  • Bademli
  • Hurmalı
  • Naneli
  • Zencefilli
  • Güllü
  • Çikolata kaplı fıstıklı
  • Güllü ve Limonlu
  • Çikolata kaplı güllü
  • Narlı fıstıklı

Meyve, çikolata, kuruyemiş ve farklı aromalarla harmanlanan lokum çeşitleri, değişik lezzetler arayanlar arasında popüler tercih olarak öne çıkıyor. Çikolatalı tatlardan vazgeçemeyenler için çikolata kaplamalı seçenekler ideal bir lezzet ortaya koyuyor. Geleneksel sofraların olmazsa olmazı fıstıklı ve güllü lokum, farklı boy ve kutu tasarımlarıyla göz dolduruyor. Her damak zevkine hitap eden bu tatlı atıştırmalıkları, Divan Pastaneleri’nden temin edebilir ve sofralarınıza şıklık katabilirsiniz.

Lokum Nasıl Hazırlanır?

Özgün tatlarıyla damaklarda iz bırakan lokumlar, sizlere keyifli bir deneyim sunmayı vadediyor. Divan Pastanesi, geleneksel reçetelere ustalıkla yeni dokunuşlar ekleyerek her lokmada size farklı bir deneyim vadediyor. Lokuma yumuşak dokusunu ve tatlılığını kazandıran temel malzemeler ise toz şeker ve nişasta. Fıstık, badem ve gül aroması gibi doğal malzemeler ise atıştırmalığın lezzetini artıran eşlikçiler. Bir Türk klasiği olan lokum, farklı aromaları ve göz dolduran renkleriyle Osmanlı mutfağının zenginliğini anımsatıyor. Toz şeker ve nişasta harmanlanarak hazırlanan yumuşak hamur, Divan Pastanesi’ne özgü aromalarla zenginleştiriliyor. Özel anlarınıza keyif katacak bu lezzet, hoş tasarımlarıyla davet masalarınızı süslemeyi vadediyor. Lezzeti estetikle harmanlayan Divan şefleri, damağınızı tatlandırmak için sağlığa zararlı olmayan doğal tatlandırıcılar kullanıyor. Bu leziz atıştırmalıklar zengin aroma seçenekleriyle vazgeçilmez bir tada dönüşüyor. Divan lokum çifte kavrulmuş çeşitleri ise lokuma eklenen yemişlerin iki kez kavrulmasıyla hazırlanıyor. Geleneksel lokuma karakteristik bir lezzet katan bu tatlar, yoğun aromasıyla öne çıkıyor.

Hediyelik Lokumlar

Divan Pastanesi, farklı aroma ve paket seçenekleriyle lokum severlerin gözdesi olmaya aday lezzetlere sahip. Hediyelik olarak tercih edebileceğiniz özel tasarıma sahip kutularla sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Klasik tatlar, her zevke hitap eden geleneksel lezzetlerdir. Divan fıstıklı lokum, çifte kavrulmuş taptaze Antep fıstıklarıyla hazırlanan klasik bir lezzettir. Kahve sunumlarının en tatlı eşlikçisi olan lokum, Divan şeflerinin ustalığı ile farklı aromalarla yeniden yorumlanıyor. Daha sofistike zevkleri olan dostlarınız için enfes nar aroması ile harmanlanan narlı fıstıklı lokum satın alabilirsiniz.

Lokumun Kalori Değeri Nedir?

Lokum, temel malzemeleri nişasta ve şeker olan geleneksel bir tatlı olarak öne çıkıyor. Bu lezzetin kalori değeri; içerdiği malzemelerin çeşitliliğine, boyutuna ve türüne göre değişiklik gösterebiliyor. Nişasta ile kaplı geleneksel tatlarda kalori 350-360 arasında bir değere sahip. Diyetinize uygun şekilde porsiyon kontrolü sağlayarak istediğiniz lokum çeşitlerini listenize ekleyebilirsiniz. Fıstıklı lokum çeşitlerinin kalori değeri, 350-400 arasında değişiklik gösterebiliyor. Düşük kalori değerlerine sahip seçeneklere yönelmek isteyenler, kaplama ve yemiş bulunmayan çeşitleri tercih ediyor. Daha hafif tatlardan hoşlananlar için zencefilli ve naneli lokum seçenekleri kendilerine özgü bir lezzet sunuyor.

Lokum Nasıl Muhafaza Edilmeli?

Divan Pastanesi, günlük üretilen lezzetleriyle taze tatlar sunuyor. Satın aldığınız lokumların çok beklemeden tüketilmesi tavsiye ediliyor. Artan atıştırmalıkların lezzetini ve tazeliğini korumak için tavsiye edilen saklama koşulları şu şekilde sıralanıyor:
Tatlıyı saklayacağınız yerin kuru ve oda sıcaklığında olması önemli. Tatlının sertleşmesini ve ıslanmasını önlemek için havayla temasının kesilmesi öneriliyor. Bozulma riskini en aza indirmek için hava geçirmez kaplar kullanabilirsiniz.
Lokum, kendisine has aroması olan bir lezzet olarak karşınıza çıkıyor. Bu aromayı korumak için tatlıyı baskın kokuya sahip ortamlardan uzaklaştırmak gerekiyor. Atıştırmalığı muhafaza etmek için kullandığınız kabın temizliğinden emin olarak aroma kaybı problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Lokum, yumuşak dokusuyla ağızda eriyen bir lezzettir. Soğuk havalarda açıkta bırakılan atıştırmalıklar, zamanla sertleşir ve donar. Bu sebeple atıştırmalığı muhafaza etmek için buzdolabı ve derin dondurucu kullanımı kesinlikle önerilmiyor.

Özel günleriniz için muhafaza etmek istediğiniz lokumları, bu saklama koşullarına uyarak muhafaza edebilirsiniz.

Lokum Fiyatları

Divan Lokum fiyat bilgisi, aroma ve paket seçimine göre farklılaşıyor. Klasik paketler, daha uygun fiyatlara sahipken özel tasarımlı kutularda fiyat artışı görülebiliyor. Tatlının içerisinde kullanılan malzemelerin niteliği ve paket ağırlığı, fiyatlar üzerinde etkili oluyor. El işçiliğiyle lezzeti buluşturan bu leziz tatlar, özel günlerinizde size eşlik etmesi için özenle hazırlanıyor. Geleneksel lezzetleri çikolata ile birleştiren lokumlu çikolatalar, harika bir kombinasyon oluşturuyor. Lokumun yumuşak dokusu yoğun çikolata aroması ile harmanlanması, modern bir atıştırmalığın ortaya çıkmasını sağlıyor. Dilediğiniz zaman Divan Pastanesi’nin zengin ürün seçeneklerini inceleyebilir, Divan lokumlu çikolata sipariş verebilirsiniz.