Arama

Çini Koleksiyonu

Göre sırala

Çini Koleksiyonu - Anadolu Tabak

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Anadolu Tabak deseni, 12.yy'a ait bir Selçuklu komponizasyonudur ve Geometrik desenleriyle dikkat çekmektedir. Çini Koleksiyonu Anadolu Tabak, 18 cm çapındadır ve içerisinde 650g Çifte Kavrulmuş Fıstıklı Lokum ile birlikte sunulmaktadır.
1.450,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Çintemani Şekerlik

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Pelenk Şekerlik eseri gücü temsil eden bir çinidir. İki dalgalı şekli ve top biçimindeki 3 beneği, kedigiller familyasından parsın desenlerini yansıtır. Şimşek, bulut, dudak gibi isimlerle de anılır. Uygur'lardan miras olarak günümüze gelmiştir. Padişahların kaftanlarını süslemiş bir desendir. Çini Koleksiyonu Pelenk Şekerlik, 20 cm çapındadır ve içerisinde 900g karışık pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
5.550,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Lalezar Ayaklı Kase

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Lalezar Ayaklı Kase eserindeki lale, zarafetin ve estetiğin sembolüdür. Kutsal sayılan bir çiçek olduğu için Osmanlı cami duvarlarındaki çinilerde de sıkça kullanılmıştır. Çini Koleksiyonu Lalezar Ayaklı Kase içerisinde 1100g karışık pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
5.700,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Lalezar Kase

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Lalezar Kase eserindeki lale, zarafetin ve estetiğin sembolüdür. Kutsal sayılan bir çiçek olduğu için Osmanlı cami duvarlarındaki çinilerde de sıkça kullanılmıştır. Çini Koleksiyonu Lalezar Kase, 11 cm çapındadır ve içerisinde 275g bitter çikolata kaplı fıstıklı lokum ile birlikte sunulmaktadır.
1.100,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Tayr Kase

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, hayallerdeki kuşlardan esinlenerek yaratılmış bir eserdir. Sanatkârlar tarafından cennette yaşadığı düşünülmekte ve ismi cennet kuşu olarak anılmaktadır. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, 16 cm çapındadır ve içerisinde 400g karışık pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
1.900,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Tayr Kase

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, hayallerdeki kuşlardan esinlenerek yaratılmış bir eserdir. Sanatkârlar tarafından cennette yaşadığı düşünülmekte ve ismi cennet kuşu olarak anılmaktadır. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, 11 cm çapındadır ve içerisinde 200g karışık draje çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
1.200,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Tayr Kase

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, hayallerdeki kuşlardan esinlenerek yaratılmış bir eserdir. Sanatkârlar tarafından cennette yaşadığı düşünülmekte ve ismi cennet kuşu olarak anılmaktadır. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, 11 cm çapındadır ve içerisinde 150 g pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
790,00 ₺

Padişah Kaftanlarından Anadolu’nun Mistik İzlerine: Çini Koleksiyonu Divan’da!

Tarihi izlerle dolu Anadolu'nun zengin kültürünü özel bir tatlı deneyimiyle birleştiren Divan Pastanesi, klasik ve modern detayları bir araya getiriyor. Bu uygulamanın en iyi yansımalarından biri olan çini koleksiyonu, sanatın zarafetini sunduğu her bir detayında Türk el sanatlarının harmonisini gözler önüne seriyor. Anadolu'nun etkileyici sanatının bir parçasını evinize taşıyan çini koleksiyonu ayaklı kase bu eserlerden biri. Tabak ya da şekerlik gibi farklı formlarla herkesin beğenisine hitap eden bu ürünleri, ister özel günlerde sevdiklerinize hediye olarak tercih edebilir isterseniz de dekorasyonda tamamlayıcı bir dokunuşa dönüştürebilirsiniz. Çini koleksiyonu sipariş seçenekleriyle zevkinize en uygun alternatifi tercih etmeniz mümkün.

Çini Sanatının Tatlıyla Buluşması

Divan çini koleksiyonu, Türk el sanatının pastacılıkla harmanlandığı yaratıcı bir bakış açısı olarak öne çıkıyor. Bu seride kullanılan desenler, geleneksel Türk çini sanatının zarif detaylarına ve renklerine dayanıyor. Divan Pastanesi; çini koleksiyonunun tasarımında geleneksel izleri, değişen tatlarla bir araya getiriyor. Bu iş birliği ise koleksiyonun en ince ayrıntısına kadar özgün ve özenli olmasını sağlama konusunda oldukça etkili. İşlenen her desen, Türk çini sanatının zengin mirasını yansıtırken aynı zamanda kase, şekerlik ya da tabak gibi farklı formlarıyla sunumları lezzetseverlerle buluşturmayı sağlıyor.

Çini Koleksiyonu Çeşitleri

Çini koleksiyonu, birbirinden özel eserlerden meydana geliyor. Her biri el emeği göz nuru olan parçalardan meydana gelen koleksiyon, görsel bir şölen sunma noktasında oldukça iddialı. Farklı hikayeler taşıyan söz konusu benzersiz ürünler arasında şunlar bulunuyor:

  • Anadolu tabak
  • Pelenk şekerlik
  • Lalezar kase
  • Lalezar ayaklı kase
  • Tayr kase

Çini koleksiyonu Anadolu tabak 12.yy'a ait bir Selçuklu kompozisyonu olarak öne çıkıyor. Geometrik desenleriyle dikkat çeken bu tasarım, çifte kavrulmuş fıstıklı lokum ile mükemmel uyum içerisinde. Pars figürlerini taşıyan Pelenk şekerlik, kedigiller familyasından gelen parsın desenlerini barındırıyor. Padişahların kaftanlarını süsleyen bu desen, Uygurlardan günümüze kadar bir miras olarak Pelenk şekerlikle kendine yer bulmaya devam ediyor. Pralin çeşitleriyle birlikte sunulan bu alternatifin yanı sıra koleksiyonun önemli parçalarından biri olan Lalezar ayaklı kase de zarafetin ve estetiğin sembolü niteliğinde. Göz alıcı lale desenleri ile öne çıkan bu tasarımdaki motifler, Osmanlı cami duvarlarındaki çinilerde de sıkça kullanılıyor. Anadolu’nun yüzlerce yıldır ilmek ilmek dokunan çini sanatı, aynı zamanda birçok ögeden de ilham alıyor. Bu özel koleksiyonda yer alan Tayr kase, sanatkarlar tarafından cennette yaşadığı düşünülen ve cennet kuşu olarak da anılan tayr kuşu deseni ile sunuluyor. Sanat ve lezzetin eşsiz birleşimini özel bir deneyimle yaşamak için Divan Pastaneleri'ni tercih edebilirsiniz.