Arama

Hediyelikler

Göre sırala

İznik Kalyon Balık Şekerlik -Fıstıklı Lokum

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu- İznik Kalyon Balık Şekerlik 200 gr sargılı fıstıklı lokum ile birlikte sunulmaktadır.
2.250,00 ₺

İznik Kalyon Balık Şekerlik - Madlen

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu- İznik Kalyon Balık Şekerlik 250 gr sargılı madlen ile birlikte sunulmaktadır.
2.600,00 ₺

İznik Kalyon Balık Şekerlik- Pralin

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu- İznik Kalyon Balık Şekerlik 300 gr karışık el yapımı pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
2.875,00 ₺

İstanbul Lalesi Şekerlik - Fıstıklı Lokum

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. İstanbul Lalesi Şekerlik 200 gr sargılı fıstıklı lokum ile birlikte sunulmaktadır.
2.250,00 ₺

İstanbul Lalesi Şekerlik - Madlen

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. İstanbul Lalesi Şekerlik 250 gr sargılı madlen ile birlikte sunulmaktadır.
2.600,00 ₺

İstanbul Lalesi Şekerlik- Pralin

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. İstanbul Lalesi Şekerlik 300 gr karışık el yapımı pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
2.875,00 ₺

İznik Rumi Şekerlik - Fıstıklı Lokum

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu- İznik Rumi Şekerlik 200 gr sargılı fıstıklı lokum ile birlikte sunulmaktadır.
2.250,00 ₺

İznik Rumi Şekerlik - Madlen

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu- İznik Rumi Şekerlik 250 gr sargılı madlen ile birlikte sunulmaktadır.
2.600,00 ₺

İznik Rumi Şekerlik- Pralin

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu- İznik Rumi Şekerlik 300 gr karışık el yapımı pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
2.875,00 ₺

Fincan Seti Kutu

Yepyeni Kahve fincanı ve eşsiz Divan madlenlerinden oluşan Fincan Seti Kutu, sevdikleriniz için en şık hediyelerden biri olmaya aday!

.


Selamlıque Turkuaz Kahve Fincan Seti

Madlen 360 g

2.850,00 ₺

Violet Gift Box

Eşsiz Divan lezzetlerinden bir araya getirdiğimiz, 10 parçadan oluşan Violet Gift Box'ı hemen keşfedin.

.

Divan Çikolatalı Fıstıklı Lokum 275 g
Divan Çikolata Kaplı Portakal 250 g
Divan Karışık Draje Çikolata 170 g
Divan Beggar Çikolata 130 g
Divan Bademli Rocher Çikolata 120 g
Brawi Kahve Filtre Kağıdı 1x2
Selamlıque Damla Sakızlı Türk Kahvesi 125 g
Selamlıque Geleneksel Türk Kahvesi 125 g
Julius Meinl Jubilaum Filtre Kahve 250 g

Gonca İznik Çini Desenli Bardak 2'li
3.600,00 ₺

Küf Gift Box

4 parçadan oluşan Küf Gift Box keşfedilmeyi bekliyor.

.


Çubuklu Oda Kokusu 150ml

Kolonya 100ml

Mum Cam Bardak

Kibrit
1.400,00 ₺

Lotus Gift Box

Eşsiz Divan lezzetlerinden bir araya getirdiğimiz, 9 parçadan oluşan Lotus Gift Box'ı hemen keşfedin.

.

Divan Çikolata Kaplı Krep Dantel 300 g
Divan Yaprak Nane Çikolata 175 g
Divan Nazar Boncuklu Madlen Çikolata 95 g
Divan Karışık Draje Çikolata 170 g
Divan Pralin 90 g
Divan Fıstıklı Rocher 160 g
Divan Chocofresh Çilek
Divan Süt Reçeli 290 g
Selamlıque Geleneksel Türk Kahvesi 125 g

3.750,00 ₺

Küf Gift Box

4 parçadan oluşan Küf Gift Box keşfedilmeyi bekliyor.

.


Çubuklu Oda Kokusu 150ml

Kolonya 100ml

Mum Cam Bardak

Kibrit
1.400,00 ₺

Gümüş Serisi - Üç Ayaklı Tabak

Gümüşün cezbedici ve şık ışıltısı Divan'ın klasik ve vazgeçilmez madlenleri ile buluştu. Yepyeni Gümüş Serisi'nin en özel parçalarından olan Gümüş Serisi Üç Ayaklı Tabak; sevdikerlniz için en şık hediyelerden biri olmaya aday! Gümüşün en kusursuz yansımasıyla Gümüş Serisi Üç Ayaklı Tabak, 500g karışık sütlü ve bitter madlenler ile sunuluyor.
2.550,00 ₺

Kahve Fincan Takımı

Modern tasarımı ile mükemmel bir hediye alternatifi; Kahve Fincan Takımı
2.850,00 ₺

Kahve Fincan Takımı

Modern tasarımı ile mükemmel bir hediye alternatifi; Kahve Fincan Takımı
2.850,00 ₺

Kırmızı Renkli Cam Nazarlık

Farklı form ve desenlerde tasarlanmış, modern tasarımı ile mükemmel bir hediye alternatifi; Kırmızı Renkli Cam Nazarlık
420,00 ₺

Mavi Renkli Cam Nazarlık

Farklı form ve desenlerde tasarlanmış, modern tasarımı ile mükemmel bir hediye alternatifi; Mavi Renkli Cam Nazarlık
420,00 ₺

Pembe Renkli Cam Nazarlık

Farklı form ve desenlerde tasarlanmış, modern tasarımı ile mükemmel bir hediye alternatifi; Pembe Renkli Cam Nazarlık
420,00 ₺

Yeşil Renkli Cam Nazarlık

Farklı form ve desenlerde tasarlanmış, modern tasarımı ile mükemmel bir hediye alternatifi; Yeşil Renkli Cam Nazarlık
410,00 ₺

Nazar Boncuklu Yumurta Seramik

Seramik ve nazar boncuklu tasarımıyla mükemmel bir hediye alternatifi; Nazar Boncuklu Yumurta Seramik, çikolata kaplı fındık, fıstık ve bademlerden oluşan enfes Divan drajeleriyle buluştu.
1.050,00 ₺

Yeşil Çift Katlı Kurabiyelik

Modern tasarımı ile mükemmel bir hediye alternatifi; Yeşil Çift Katlı Kurabiyelik
930,00 ₺

Ala Bakır Tepsi

ÂLÂ Koleksiyonu gelenekselden referans alan formları ile Anadolu el sanatları arasında önemli bir yere sahip bakırcılık sanatına farklı ve özgün bir yaklaşım getirmek üzere tasarlanmıştır. Çekiçle dövülerek şekil verilen bakır objeler, renkli deri aksesuarlar ile birlikte kullanılmıştır. Bakır, zaman içinde hava ile temas ettiğinde doğal olarak renk değişikliğine uğrar. Oksitli bakır objelerde renk değişikliği minimum seviyededir. Elde yıkanabilir, yıkandıktan sonra derhal kurulanması tavsiye edilir. %100 El İmalatı
2.850,00 ₺

Arty Çini Kase

Renklere canlılık, parlaklık ve derinlik veren kuvars, çiniyi sıradan bir seramik olmanın çok ötesine taşır. 14-17.yy’lardaki üretim tekniklerine sadık kalınarak aynı özen ve ustalıkla üretilen Arty Kase, çekiçle dövülerek şekil verilen bakır kapakları ve deri kulpları ile klasik İznik çini sanatından yola çıkılarak stilize edilmiş, farklı ve özgün bir yaklaşımla tasarlanmıştır.. Elde yıkanması tavsiye edilir.
3.500,00 ₺

Arty Çini Kase

Renklere canlılık, parlaklık ve derinlik veren kuvars, çiniyi sıradan bir seramik olmanın çok ötesine taşır. 14-17.yy’lardaki üretim tekniklerine sadık kalınarak aynı özen ve ustalıkla üretilen Arty Kase, çekiçle dövülerek şekil verilen bakır kapakları ve deri kulpları ile klasik İznik çini sanatından yola çıkılarak stilize edilmiş, farklı ve özgün bir yaklaşımla tasarlanmıştır.. Elde yıkanması tavsiye edilir.
3.500,00 ₺

Gümüş Serisi - Selçuklu Tepsi

Gümüşün cezbedici ve şık ışıltısı Divan'ın klasik ve vazgeçilmez madlenleri ile buluştu. Yepyeni Gümüş Serisi'nin en özel parçalarından olan Gümüş Serisi Selçuklu Tepsi; sevdikerlniz için en şık hediyelerden biri olmaya aday! Gümüşün en kusursuz yansımasıyla Gümüş Serisi Selçuklu Tepsi, 600g karışık sütlü ve bitter madlenler ile sunuluyor.
3.450,00 ₺

Halkalı Bakır Lokumluk

HALKALI koleksiyonu gelenekselden referans alan formları ile Anadolu el sanatları arasında önemli bir yere sahip bakırcılık sanatına farklı ve özgün bir yaklaşım getirmek üzere tasarlanmıştır. Çekiçle dövülerek şekil verilen bakır objeler, pirinç halka kulp ile birlikte kullanılmıştır. İçleri kalay kaplanan bakır objeler gıda ile temasa uygun hale getirilmiştir. Bakır, zaman içinde hava ile temas ettiğinde doğal olarak renk değişikliğine uğrar. Oksitli bakır objelerde renk değişikliği minimum seviyededir. Elde yıkanabilir, yıkandıktan sonra derhal kurulanması tavsiye edilir. %100 El İmalatı
1.850,00 ₺

Karma Bakır Kutu

İnsanlık tarihinin işlenen en eski madenlerinden biri olan bakır, insanlık tarihinin en eski inanışlarından biri olan "nazar” ile birleşerek Karma koleksiyonunu oluşturdu. El üretimi bakır kutular, yine elde üretilen cam nazar boncukları ile birlikte kullanılmıştır. Bakır, zaman içinde hava ile temas ettiğinde doğal olarak renk değişikliğine uğrar. Elde yıkanabilir, yıkandıktan sonra derhal kurulanması tavsiye edilir. %100 El İmalatıdır.
2.750,00 ₺

Kubbeli Bakır Lokumluk

İnsanlık tarihinde işlenen en eski madenlerinden biri olan bakır, %100 el imalatı ile hazırlanarak Anadolu sanatlarının en değerli örneklerinden biri olan İznik çinisi ile bir arada buluşan Kubbeli Bakır Lokumluk, Divan'ın klasik ve vazgeçilmez pralinleri ile buluştu.
3.550,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Çintemani Şekerlik

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Pelenk Şekerlik eseri gücü temsil eden bir çinidir. İki dalgalı şekli ve top biçimindeki 3 beneği, kedigiller familyasından parsın desenlerini yansıtır. Şimşek, bulut, dudak gibi isimlerle de anılır. Uygur'lardan miras olarak günümüze gelmiştir. Padişahların kaftanlarını süslemiş bir desendir. Çini Koleksiyonu Pelenk Şekerlik, 20 cm çapındadır ve içerisinde 900g karışık pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
5.550,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Lalezar Ayaklı Kase

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Lalezar Ayaklı Kase eserindeki lale, zarafetin ve estetiğin sembolüdür. Kutsal sayılan bir çiçek olduğu için Osmanlı cami duvarlarındaki çinilerde de sıkça kullanılmıştır. Çini Koleksiyonu Lalezar Ayaklı Kase içerisinde 1100g karışık pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
5.700,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Tayr Kase

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, hayallerdeki kuşlardan esinlenerek yaratılmış bir eserdir. Sanatkârlar tarafından cennette yaşadığı düşünülmekte ve ismi cennet kuşu olarak anılmaktadır. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, 16 cm çapındadır ve içerisinde 400g karışık pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
1.900,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Tayr Kase

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, hayallerdeki kuşlardan esinlenerek yaratılmış bir eserdir. Sanatkârlar tarafından cennette yaşadığı düşünülmekte ve ismi cennet kuşu olarak anılmaktadır. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, 11 cm çapındadır ve içerisinde 200g karışık draje çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
1.200,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Tayr Kase

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, hayallerdeki kuşlardan esinlenerek yaratılmış bir eserdir. Sanatkârlar tarafından cennette yaşadığı düşünülmekte ve ismi cennet kuşu olarak anılmaktadır. Çini Koleksiyonu Tayr Kase, 11 cm çapındadır ve içerisinde 150 g pralin çeşitleri ile birlikte sunulmaktadır.
790,00 ₺

Kristal Serisi - Doğal Taş Kapaklı Şekerlik

Kristalin ışıltısı Divan'ın enfes el yapımı pralinleri ile buluştu. Yepyeni Kristal Serisi'nin en renkli ve zarif parçalarından olan Doğal Taş Kapalı Şekerlik; sevdikerlniz için en şık hediyelerden biri olmaya aday! Doğal taş güzelliğinin en kusursuz yansımasıyla Kristal Serisi Doğal Taş Kapaklı Şekerlik, 600 g çifte kavrulmuş fıstıklı lokumlar ile sunuluyor.
2.500,00 ₺

Kristal Serisi - Renkli Kase

Kristalin ışıltısı Divan'ın enfes el yapımı pralinleri ile buluştu. Yepyeni Kristal Serisi'nin en renkli parçalarından olan Renkli Kase; sevdikerlniz için en şık hediyelerden biri olmaya aday! Turkuaz renginin en kusursuz yansımasıyla Kristal Serisi Renkli Kase, 900 g el yapımı pralinler ile sunuluyor.
4.350,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Anadolu Tabak

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Anadolu Tabak deseni, 12.yy'a ait bir Selçuklu komponizasyonudur ve Geometrik desenleriyle dikkat çekmektedir. Çini Koleksiyonu Anadolu Tabak, 18 cm çapındadır ve içerisinde 650g Çifte Kavrulmuş Fıstıklı Lokum ile birlikte sunulmaktadır.
1.450,00 ₺

Çini Koleksiyonu - Lalezar Kase

El emeği göz nuru; Divan Çini Koleksiyonu, yüzyıllardır Anadolu'nun eşsiz sanatlarından biri olan Çini'yi ustaların ellerinden çıkan bu çok özel koleksiyon ile sunuluyor. Çini Koleksiyonu Lalezar Kase eserindeki lale, zarafetin ve estetiğin sembolüdür. Kutsal sayılan bir çiçek olduğu için Osmanlı cami duvarlarındaki çinilerde de sıkça kullanılmıştır. Çini Koleksiyonu Lalezar Kase, 11 cm çapındadır ve içerisinde 275g bitter çikolata kaplı fıstıklı lokum ile birlikte sunulmaktadır.
1.100,00 ₺

Pralin Bakır Kubbe Hediyelik

Ağızda dağılan yumuşacık çikolata dolgusunu zengin ve farklı aromalarla bir araya getirdiğimiz Pralin Bakır Kubbe Hediyelik; gurmelere yaraşır lezzeti ve bir o kadar şık sunumuyla size en özel günlerinizde eşlik etmeye hazır. Fındıklı, karamelli, portakallı, Frenk üzümlü, ballı, badem ezmeli, frambuazlı, fıstıklı, Türk kahveli ya da tereyağlı... Tercih edeceğiniz aroma hangisi olursa olsun, Divan’ın klasik pralin sütlü çikolata tarifi sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacak. Köklerimize atıfta bulunan otantik kubbeli bakır kap içerisinde sunulan ürün, tüketildikten sonra dekoratif ürün olarak da kullanılabilecek özel bir tasarıma sahip. Bayramlarda, söz ve nişanlarda ya da doğum günlerinde; içi leziz pralinlerle dolu bu enfes hediyelik kutu size yalnızca lezzeti değil şıklığı da sunacak.
4.650,00 ₺

Sevdiklerinizi Mutlu Edebileceğiniz Hediyelik Çeşitleri Divan’da!

Özel anları tatlı sürprizlerle taçlandırmak için Divan Pastaneleri’nin sunduğu hediyelik seçeneklerine göz atabilirsiniz. Özel anlar, kutlamalar veya sevginizi ifade etmek için Divan Pastaneleri’nin hediye koleksiyonu, duygularınızı yansıtmanın en iyi yolu olabilir. Sevdiklerinizin damaklarında unutulmaz bir tat bırakmak için özel çikolata, lokum ve makaronlar arasından seçim yapabilirsiniz. Özel kutlama ve dönemler için hazırlanan hediye setleriyle de sevdiklerinizi mutlu etmek çok daha kolay oluyor.

Divan hediyelik seçenekleri herkes için uygun bir kutu veya eşsiz tasarımlarla sunulan tepsiler, çini kaseler veya şekerlikler arasında seçim yapmayı mümkün kılıyor. Hediye kutusu alternatifleri arasında geniş seçenek sunan Divan Pastaneleri, siparişlerinizi kolayca alarak kısa sürede teslim ediyor. Sevgiyi paylaşmanın en tatlı yolu olan Divan Pastaneleri hediyelik çeşitleri, özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etmek için ideal bir seçenek sunuyor. Divan Pastaneleri'nin lezzet dolu dünyasından sevdiklerinize armağan edebileceğiniz tatlı hediyeler, duygusal bağlarınızı daha da güçlendirmek için eşsiz bir yol sunuyor. Her bir hediye seçeneğinde estetiği ve lezzeti bir araya getirerek sevginizi en güzel şekilde ifade etmenize yardımcı oluyor. Özel ambalajlarıyla da göz dolduran bu hediyeler, sevdiklerinizin yüzünde tatlı bir tebessüm bırakmanın yanı sıra lezzet dolu anılar biriktirmelerini sağlıyor.

Divan Hediye Kutusu Seçenekleri Nelerdir?

Divan Pastaneleri, Gift Box olarak da bilinen hediye kutusu seçenekleriyle hemen herkesin zevkine uygun bir alternatif sunuyor. Bebek kutlaması, iş yeri ziyareti, doğum günü veya ev ziyareti gibi birbirinden farklı durumlar için adeta kurtarıcı olan bu hediye kutularıyla sevginizi yansıtabilirsiniz. Hediye kutuları seçeneklerinde yalnızca çikolata, makaron veya pralinler değil, özel tasarım fincan setleri, oda kokuları gibi seçenekleri de bulabilirsiniz. Kahveseverler için özel kahve kutuları ve yanında her güzel anın eşlikçisi olan çikolatalarla dolu bir paket seçimi yapabilirsiniz. Türk kahvesi seçenekleriyle birlikte eşsiz çini tasarımlarının da bulunduğu bardak ve fincanları bir arada bu kutularda tercih edebilirsiniz. Madlen çikolata, pralin, draje ve hatta süt reçelinin bulunduğu bu paketler, sevdiklerinizin tatlı anlarını unutulmaz kılıyor. Divan Pastaneleri, oda kokusu seçeneklerini sunduğu hediye kutularında mumlu cam bardak, çubuklu oda kokusu ve kolonyalar yer alıyor. Sevdiklerinizle Divan hediyelik seçeneklerle güzel anları özel kokularla hatırlamanızı sağlıyor.

Divan Hediyelik Sunum Çeşitleri

Hediyelik ürünler sipariş vermek isteyenler için yaşanan kafa karışıklığını ortadan kaldıran Divan hediyelik, sevdiklerinizin mutlu olacağı en iyi alternatifleri bir araya getiriyor. Özenle düşünülmüş bu hediyelikler, aynı zamanda eşsiz tasarımlarıyla da hemen herkesin beğenisine hitap ediyor. Divan Pastaneleri çini koleksiyonu sayesinde kaseler, fincanlar gibi birbirinden zevkli sunum seçeneklerle pek çok zevke hitap ediyor. Üstelik bu kaselerle birlikte aldığınız lezzet dolu çikolatalar, sevdiklerinizin unutamayacağı hediyelere dönüşüyor. Kristal tasarımlarıyla sunulan şekerlikler de Divan Pastaneleri’nin geniş ürün çeşitliliği arasında yerini alıyor. Ömür boyu kullanılabilecek bir tasarıma sahip olan şekerlikler, sevdiklerinizin gözünün önünden ayırmak istemeyeceği hediye olacaktır. Cam tepsiler, bakır sahanlar veya bakır kubbeler gibi birbirinden farklı tasarımlara sahip ürünlerle de estetik zevkler ve Anadolu kültürünü bir araya getiriyor. Birbirinden farklı alternatifleri bulunduran Divan Pastaneleri’nden beğendiğiniz hediyeliği kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.