Arama

Adım Adım 62 Salata

Burak Aziz Sürük & Cengiz Çakıt
*
65,00 ₺
i h
Bu ürünü alan müşteriler aynı zamanda bu ürünleri satın aldılar
In Bakery by Divan Artizan Ekmek - Ekmek Toz Karışımı
Divan Noix Porsiyon Pasta

Divan Noix Porsiyon Pasta

Porsiyon
29,00 ₺
Divan Prive Porsiyon Pasta

Divan Privé Porsiyon Pasta

YENI! Porsiyon
29,00 ₺
Divan Kaşar Peynirli Kruvasan

Kaşar Peynirli Kruvasan

Adet
9,50 ₺
Unsuz Pasta

Divan Dacquoise Exotique Tart

6-8 Kişilik
158,00 ₺
Divan Ekşi Mayalı Ekmek

Ekşi Mayalı Ekmek

250g
3,50 ₺

Adım Adım 62 Salata - Burak Aziz Sürük & Cengiz Çakıt / Yemek Tarif Kitabı

Mutfak, sağlıklı arayış ve denemeler için önü açık bir alan. Geleneksel, çağdaş, uzak, yakın her türden malzemenin ve kişisel deneyimin sağlıklı yemekler hazırlamak için sunduğu imkânlar, sonsuz gibidir. Daha önce “Adım Adım 62 Çorba” (Türkçe ve İngilizce, 2011) adlı kitapta başarılı öneri ve uygulamalarıyla ilgi gören Burak Aziz Sürük ve Cengiz Çakıt, bu kez salatalarıyla okurun ve damak erbabının huzurundalar.

Salata, 19. yüzyıl ortalarından beri eskiye oranla daha çok yer işgal ediyor sofralarımızda ve yemek kitaplarımızda. Yeşilliklerle bezenmiş eski ve geleneksel sofralarda da yenilikçi sofralarda da ustaca harmanlanmış ana malzemeleri ve sosuyla salatalar da vazgeçilmez oldu. Aslında yemek yanında tüketilir bir yiyecek olarak algılansa da öğünlerinde sofrasına yalnız salata ile oturan ve onu ana yemek olarak kabul eden çok insan var.

Genç ve başarılı aşçılar Sürük ve Çakıt’ın, yerli ve Uzakdoğu kökenli malzemelerle yarattığı çok güzel salatalar, birçok kez denendikten sonra “Adım Adım 62 Salata” (Türkçe ve İngilizce, 2016) adıyla kitaplaştırıldı. Bunların hemen herkesçe uygulanabilir tariflerine, Hadiye Cangökçe ve Yasemin Dinçer-Serenk’in damaklarımızı şenlendiren fotoğraf ve sofra tasarımları eşlik ediyor.

Sayfa Sayısı: 136

Boyut: 20.5 x 27 cm