Arama

Gurme Seçimler

Göre sırala

Ceviz & İncir Reçeli

%65 oranında meyve içeren, Haziran ayının en sevilen meyvesi incir ile sağlık deposu cevizin bir araya gelmesi ile oluşan Ceviz & İncir Reçeli, geleneksel yöntemlerle hazırlanarak koruyucu ve katkı maddesi içermeden üretilmiştir. Lezzetiyle büyüleyen Ceviz & İncir Reçeli keşfedilmeyi bekliyor.
560,00 ₺

Karadut Reçeli

%65 oranında meyve içeren, Karadut Reçeli, geleneksel yöntemlerle hazırlanarak koruyucu ve katkı maddesi içermeden üretilmiştir. Lezzetiyle büyüleyen Karadut Reçeli keşfedilmeyi bekliyor.
560,00 ₺

Süt Reçeli

Tamamen süt ile hazırlanan, karamelize lezzet Süt Reçeli, doğallığı ve lezzetiyle keşfedilmeyi bekliyor.
560,00 ₺

Turunç Reçeli

Mevsiminde özenle seçilen Akdeniz'in sevilen meyvesi turunç ile hazırlanan, koruyucu ve katkı maddesi içermeden %65 meyve oranına sahip Turunç Reçeli lezzetiyle keşfedilmeyi bekliyor.
560,00 ₺

Kuşburnu Marmelatı

Mevsiminde özenle seçilen Akdeniz'in sevilen meyvesi turunç ile hazırlanan, koruyucu ve katkı maddesi içermeden %65 meyve oranına sahip Turunç Reçeli lezzetiyle keşfedilmeyi bekliyor.
560,00 ₺

Julius Meinl Jubilaeum 250 g Filtre Kahve

Julius Meinl Jubilaeum 500 g Filtre Kahve Narenciye aromaları da içeren yumuşak tada sahip hafif - orta kavrulmuş özelliktedir. Filtre Kahve Makineleri ve French Press için uygundur. Julius Meinl'ın bu premium kahvesi, zengin narenciye aromaları ve çiçek nuansları içeren yumuşak bir tada sahip özel bir harmandır. 1962 yılında Julius Meinl'ın 100.Yaşını kutlamak amacıyla özel olarak Viyana'da harmanlanmıştır. Çekirdek Tipi:Arabica & Robusta Aroma: Zengin aroma, narenciye ve çiçeksi tatlar Krema: Kahverengi Lezzet:Yumuşak& tatlı ,zengin asiditesi ile damakta tat bırakan
255,00 ₺

Julius Meinl Praesident 250 g Filtre Kahve

Julius Meinl Praesident 250 g Filtre Kahve President Filtre Kahve; Orta Amerika, Güney Amerika'nın Arabica ve Güney Doğu Asya'nın en özel Robusta kahvelerinin harmanlamasıyla orta kavrulmuş özelliktedir. Filtre Kahve Makineleri ve French Press için uygundur. Bu özel karışım Viyana kahve kültürünün ilginç bir örneğidir. Yoğun bitter çikolata ile zengin bir aroma sunar. Orta sertlikteki mükemmel lezzetin tadını çıkarın. Çekirdek Tipi:Arabica &Robusta Aroma: Ferah & Çikolata Krema: Kahverengi Lezzet:Yumuşak ve tatlı arasında iyi dengelelnmiş acı ekşi
255,00 ₺

Julius Meinl Praesident 500 g Çekirdek Kahve

Julius Meinl Jubilaeum 500 g Filtre Kahve President Filtre Kahve; Orta Amerika, Güney Amerika'nın Arabica ve Güney Doğu Asya'nın en özel Robusta kahvelerinin harmanlamasıyla orta kavrulmuş özelliktedir. Bu özel karışım Viyana kahve kültürünün ilginç bir örneğidir. Yoğun bitter çikolata ile zengin bir aroma sunar. Orta sertlikteki mükemmel lezzetin tadını çıkarın. Çekirdek Tipi:Arabica & Robusta Aroma: Ferah & Çikolata Krema: Kahverengi Lezzet:Yumuşak ve tatlı arasında iyi dengelelnmiş acı ekşi
600,00 ₺

Selamlique Çikolatalı Türk Kahvesi

Selamlique Çikolatalı Türk Kahvesi - 125 g Metal Kutuda Ürün Özellikleri Türü: Arabica. Ülke/Bölge: Brezilya-Rio Minas. Tipi: Orta kavrulmuş. Derecesi: İnce. İşlenme yöntemi: Güneşte, doğal ortamda kurutulmuş. Öğütülme yöntemi: Taş değirmende geleneksel Türk kahvesi kıvamında öğütülmüş. Kafein oranı: % 1.2 Eşleştirme Önerileri: Kahvaltıdan sonra günün ilk kahvesi olarak önerilir. Dengeli asidite, bitter çikolatayı vurgulayan gövde, kremamsı bitiş. Serin ve kuru ortamda saklayınız.
170,00 ₺

Selamlique Damla Sakızlı Türk Kahvesi

Selamlique Damla Sakızlı Türk Kahvesi - 125 g Metal Kutuda Ürün Özellikleri Türü: Arabica. Ülke/Bölge: Brezilya-Rio Minas. Tipi: Orta kavrulmuş. Derecesi: İnce. İşlenme yöntemi: Güneşte, doğal ortamda kurutulmuş. Öğütülme yöntemi: Taş değirmende geleneksel Türk kahvesi kıvamında öğütülmüş. Kafein oranı: % 1.2 Eşleştirme Önerileri: Kahvaltıdan sonra günün ilk kahvesi olarak önerilir. Dengeli asidite, bitter çikolatayı vurgulayan gövde, kremamsı bitiş. Serin ve kuru ortamda saklayınız.
170,00 ₺

Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi

Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi - 125 g Metal Kutuda Ürün Özellikleri Türü: Arabica. Ülke/Bölge: Brezilya-Rio Minas. Tipi: Orta kavrulmuş. Derecesi: İnce. İşlenme yöntemi: Güneşte, doğal ortamda kurutulmuş. Öğütülme yöntemi: Taş değirmende geleneksel Türk kahvesi kıvamında öğütülmüş. Kafein oranı: % 1.2 Geleneksel Türk kahvesi özellikleri, dengeli asidite, yumuşak gövde, orta yoğunlukta aroma, kremamsı bitiş. Serin ve kuru ortamda saklayınız.
135,00 ₺

Selamlique Okkalı Türk Kahvesi

Selamlique Okkalı Türk Kahvesi - 125 g Metal Kutuda Ürün Özellikleri Türü: Arabica. Ülke/Bölge: Brezilya-Rio Minas. Tipi: Çifte kavrulmuş. Derecesi: İnce. İşlenme yöntemi: Güneşte, doğal ortamda kurutulmuş. Öğütülme yöntemi: Taş değirmende geleneksel Türk kahvesi kıvamında öğütülmüş. Kafein oranı: % 1.2 Hafif asidite, dolgun gövde, yüksek yoğunlukta baharatsı ve isli aroma, pürüzsüz bitiş. Serin ve kuru ortamda saklayınız.
135,00 ₺

Brawi Kahve Filtre Kağıdı 1x2

Brawi Filtre Kahve Kağıdı 1x2 Brawi Filtre Kahve Kağıdı tüm Filtre Kahve makineleri için uygundur. Beyazlaştırıcı kimyasallar içermez, doğal renklidir. Kahvenizin aromasını kaybetmeden demlenmesini sağlar. Kahvenizi etkileyecek kokular içermez. 1 Brawi Kahve Filtre Kağıdı 1x2 Paketinde 80 adet filtre kağıdı bulunmaktadır. Filtre Kahve Makinesi için uygundur.
150,00 ₺

Brawi Kahve Filtre Kağıdı 1x4

Brawi Filtre Kahve Kağıdı 1x4 Brawi Filtre Kahve Kağıdı tüm Filtre Kahve makineleri için uygundur. Beyazlaştırıcı kimyasallar içermez, doğal renklidir. Kahvenizin aromasını kaybetmeden demlenmesini sağlar. Kahvenizi etkileyecek kokular içermez. 1 Brawi Kahve Filtre Kağıdı 1x4 Paketinde 80 adet filtre kağıdı bulunmaktadır. Filtre Kahve Makinesi için uygundur.
150,00 ₺

Çukulata - A Turkish History of Chocolate

Çukulata - A Turkish History of Chocolate / Saadet Özen Only a few food is as prestigious as the chocolate in our lives: that small package is everybody’s favorite regardless of age; giving us joy both in health and sickness, for better or worse. So much so that a world without chocolate is almost unimaginable. However, the chocolate has come a long way to acquire the reputation it enjoys today. “Çukulata, A Turkish History of Chocolate” opens a page in history by focusing on the journey of chocolate through the Ottoman lands towards the Turkish Republic until the 1960s, and questions how it came to this part of the world, how it was presented and perceived… together with the intense, sugary scent of cocoa that used to float around long-lost chocolate factories. Sayfa Sayısı: 240 Boyut: 22.5 x 29.5 cm
190,00 ₺

Eskimeyen Tatlar - Türk Mutfak Kültürü

Eskimeyen Tatlar - Türk Mutfak Kültürü Yemek Kitabı Vehbi Koç Vakfı Yayınları tarafından yayımlanan Eskimeyen Tatlar - Türk Mutfak Kültürü yemek kitabı; Semahat Arsel'in değerli katkıları ile hazırlanmıştır. İçerisinde Türk mutfağına ait onlarca birbirinden değerli tarif ve yemek kültür bilgileri yer alır.
440,00 ₺

Süt Uyuyunca Türkiye Peynirleri

Süt Uyuyunca Türkiye Peynirleri / Artun Ünsal ''Her peynirin arkasında, yeşili farklı olan bir mera vardır, farklı bir göğün altında'' der bir öyküsünde Italo Calvino... Anadolu'nun dört bir yanında bir çoğu binlerce yıllık geleneği sürdürerek yapılan yüzlerce peynir türü için söylemiştir sanki bu sözü. Günlük yaşam hırgüründe pek farkında olmasak da Türkiye'nin zengin bir peynir kültürü var. Artun Ünsal, bu kitabında ilk önce peynirin Anadolu'daki tarihsel gelişimine bakıyor; sonra yöre yöre peynir çeşitlerini, üretim tekniklerini anlatıyor; peynirle yapılan Türk mutfağına özgü yemek ve tatlılar ise kitabın son bölümünü oluşturuyor. ''Doğa örtüsü zengin, ovası, dağı, koyunu, keçisi, ineği, mandırası bol ve binlerce yıldır çeşitli uygarlıklara beşiklik eden ülkemizde, süt ürünleri kültürü çok uzun bir geçmişe sahiptir. İlk bakışta, Türkiye'de üretilen ve tüketilen peynir çeşitleri oldukça sınırlı gibi görünebilir. Gerçekten de eldeki verilere göre, Türkiye pazarı genelde salamura, beyaz peynir, kaşar, tulum, mihalıç gibi birkaç peynir türünün egemenliğinde. Aslında, çoğumuz yöresel peynirlerimizin çeşitliliğini ve doyumsuz lezzetlerini yeni yeni fark ediyoruz. Süt Uyuyunca kitabının bir amacı da kıyıda köşede kalan tüm bu zenginlikleri toplu bir biçimde sunmak değil mi?'' Peyniri öğünlerinizden eksik etmeseniz de, dönüp yüzüne bakmasanız da Süt Uyuyunca, sizin kitabınız... Çünkü anlatılan Türkiye'nin kültürü. Sayfa Sayısı: 224 Ölçü: 13.5 x 21 cm
135,00 ₺

Timeless Tastes - Turkish Culinary Culture

Timeless Tastes - Turkish Culinary Culture Recipe Book Prepared with Semahat Arsel's valuable contribution; Timeless Tastes - Turkish Culinary Culture Recipe Book is published by Vehbi Koç Foundation.
440,00 ₺

Lezzetseverlere Özel Gurme Seçimler Divan’da!

Divan Pastanesi, gurme lezzetleriyle müşterilerine güler yüzle hizmet sunuyor. Geleneksel Türk kahvelerinden leziz aromalara sahip çay çeşitlerine, mutfakta işinizi kolaylaştıracak küçük ev aletlerinden yeni lezzetler keşfetmenizi sağlayacak yemek kitaplarına kadar her çeşit gurme ürün, Divan kalitesiyle sofralarınıza taşınıyor. Geçmişten bugüne eskimeyen tarifler ve Türk mutfak kültürü hakkında pek çok bilgiye ulaşabileceğiniz yemek kitapları içerisinde birbirinden değerli tarif ve yemek kültürü bilgilerine yer veriyor. Süt ürünleri tarifleri ve yöresel peynir çeşitlerini anlatan kitaplar, doyumsuz Türk lezzetlerini sizin için bir araya getiriyor. Farklı damak zevklerine hitap eden reçel çeşitleri, kahvaltı sofralarınıza zengin bir görünüm kazandırıyor. Divan şeflerininin titizlikle hazırladığı yöresel lezzetler, Divan Pastanesi’ne özgü aromalarla zenginleştiriliyor. Çeşitli bitki özlerinden elde edilen çay seçenekleri, kış aylarının vazgeçilmezi haline geliyor. Divan Pastanesi’nin zengin ürün seçenekleri arasından dilediğinizi sipariş edebilir, sofistike lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Gurme Seçimler Nedir?

Divan - Gurme Seçimler mutfağınızda ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri sizin için bir araya getiriyor. Zengin ürün seçenekleriyle göz dolduran Divan Pastanesi gurme seçimleriyle öğünlerin vazgeçilmezi olmaya aday. Mevsiminde özenle seçilen yöresel meyvelerle hazırlanan marmelat çeşitleri, koruyucu ve katkı maddesi içermeyen enfes lezzetiyle kahvaltı sofralarını süslüyor. Divan şefleri, damağınızı tatlandıran marmelat ve reçel ürünlerinde sağlığa zararlı olmayan doğal tatlandırıcılar kullanıyor. Zengin içeriğe sahip yemek kitaplarından kahve filtre kağıtlarına bardak çeşitlerinden metal çay süzgecine kadar pek çok kullanışlı ürünü Divan’da bulabilirsiniz.

Hediyelik Gurme Seçim Çeşitleri

Divan pastanesi, farklı lezzetleri ve şık paket seçenekleriyle sizlere hediyelik olarak alabileceğiniz pek çok seçenek sunuyor. Sevdiklerinizin gözdesi haline gelecek bu hoş lezzetlerle onları mutlu edebilirsiniz. Tüm dünyada severek içilen çay çeşitleri Divan şeflerinin farklı yorumlarıyla sizlerle buluşuyor. Kış çayı içerisinde yer alan ıhlamur, adaçayı, zencefil, zerdeçal, tarçın, kuşburnu, nane, karanfil gibi bitkiler ve portakal, limon, elma, ayva gibi meyvelerle soğuk havaların vazgeçilmezi haline geliyor. Dostlarınızla birlikte favori eşlikçiniz haline gelecek bu eşsiz aromayla kış aylarında içinizi ısıtabilirsiniz. Klasik tatlar, her zevke hitap eden vazgeçilmez lezzetlerdir. Geleneksel Türk kahvesi dengeli asiditesi, orta yoğunlukta aroması ve kremamsı bitişiyle her davak zevkine hitap etmeyi sürdürüyor. Risksiz bir hediye seçimi olarak geleneksel lezzetleri tercih edebilirsiniz. Daha sofistike zevkleri olan sevdikleriniz için çikolatalı veya damla sakızlı kahve seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Gurme Seçimler Nasıl Muhafaza Edilmeli?

Filtre kahve ve çay gibi kuru ürünlerin doğru bir şekilde muhafaza edilmesi, tazeliklerini ve aromalarını korumak için büyük bir önem taşıyor. Divan pastanesi, sürekli yenilenen ürünleriyle sizlere taze lezzetler sunmaya devam ediyor. Toz halinde olan içeceklerin lezzetini korumak için tavsiye edilen saklama koşulları aşağıdaki şekilde sıralanıyor:

  • Öğütülmüş kahveler ve çay yapraklarının hava geçirmez bir kapta saklanması öneriliyor. Divan’ın metal kutularda satışa sunduğu özel kahveler ve çaylar, hava temasını kesen yapısıyla ürünlerinizin tazeliğini korumaya yardımcı oluyor.
  • Doğrudan güneş ışığı alan kuru gıdalarda zamanla aroma kaybı yaşanabiliyor. İçeceklerinizi serin ve kuru kavanozlarda saklayarak lezzet kaybını ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Kahve, toz yapısı sayesinde çevresindeki kokuları içine emen bir yapıya sahip. Bu sebeple kahvenin farklı kokular içeren ortamlarda muhafaza edilmemesi öneriliyor.
  • Marmelat, reçel, kahve ve çay gibi gurme seçim ürünlerini son kullanma tarihine ve muhafaza koşullarına uyarak dilediğiniz vakitte tüketebilirsiniz.

Gurme Seçimlerin Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gurme seçimlerin fiyatları, ürün çeşidine göre değişiklik gösteriyor. Yiyecek ve içecek ürünlerinin içeriğinde kullanılan malzemelerin niteliği ve paket ağırlığı, fiyat bilgisi üzerinde etkin rol oynuyor. Klasik paketler, uygun fiyatlarıyla her bütçeye hitap ederken metal tasarımlı şık kutularda fiyat artışı görülebiliyor. Pek çok çeşidi ile beğeninize sunulan kahve ve çay çeşitleri, davet sofralarında size eşlik etmeleri için özenle hazırlanıyor. Gurme seçimler arasında bütçenize uygun olan ürünleri, online sipariş imkanıyla satın alabilirsiniz.