Shopping cart
You have no items in your shopping cart.

DONDURMA

En doğal aromalardan en doğal formülü yarattık, minik kaplara özenle dağıttık. Divan’ın en serin lezzetleriyle tanışmaya hazır mısınız?

En doğal aromalardan en doğal formülü yarattık, minik kaplara özenle dağıttık. Divan’ın en serin lezzetleriyle tanışmaya hazır mısınız?

 

Tarihin bilinen en eski lezzetlerinden biri olan dondurma; buz ve meyvenin en müthiş bileşimi olarak ortaya çıktığında kralların favorisi haline gelmişti. Tıpkı günümüzde olduğu gibi, o dönemlerde de yalnızca sıcak aylarda değil yılın her döneminde tüketilmekteydi. Dondurmanın sütle buluşması biraz gecikse de, bu büyük buluşmaya dek, genellikle buz ve meyvelerin birlikteliği ile hazırlanıyordu. Yeri geldi hükümdarların emri ile dağ tepelerinde buz arandı, meyvelerle karıştırılan buzlarla en taze dondurmalar hazırlandı. Ancak o dönem bu tarif yalnızca soyluların ya da hükümdarların masasına konuk oluyordu. Ne zaman ki sütle buluştu, işte o zaman külahların üzerinde servis edilerek 7’den 70’e hepimizin vazgeçilmezi oldu.

 

Dondurma yapımı pek zahmetli olmasa da, oldukça incelikli bir süreçtir. Çünkü, dondurma çeşitleri yalnızca aromalardan ibaret değildir. Dondurmanın kıvamı ve içerisindeki malzemelerin yoğunluğu da onun ne çeşit bir dondurma olacağını belirler. Evde dondurma yapımı ile uğraşmak istemiyorsanız ama yine degerçek meyveler ve taze sütle hazırlanmış doğal bir lezzet tercihinizse; sizi, Divan uzmanlığıyla hazırlanmış dondurmalarımızla tanışmaya davet ediyoruz. Çikolata, fıstık, çilek, vanilya ve çikolata sosu dahil olmak üzere 5 farklı aromada sunduğumuz dondurma tariflerimiz tamamen doğal olmakla birlikte, diğer Divan tatlılarıyla da mükemmel bir uyum yakalıyor.